sVážka propojuje lidi s podobným záměrem v podobném čase. Do divadla, na koncerty, ale i na výlety za krásami nejen naší země :-) viz https://akce.svazka.cz/vylety

Časté otázky a odpovědi

O službě sVážka Akce

Co to je sVážka Akce?

Možnost společné přepravy s dalšími cestujícími, kteří v podobném čase potřebují podobným směrem jako vy.

sVážka pro vás skloubí výhody taxíku a veřejné hromadné dopravy, tj. přepraví vás ze startu až do cíle bez přestupu avšak za cenu mnohem příznivější.

Jaké akce sVážka podporuje?

Přehled všech akcí, které sVážka podporuje: https://akce.svazka.cz/akce.

sVážka může podpořit přepravou jakoukoliv akci, třeba festival, koncert, sportovní událost, divadlo, ale i rozvoz z vlakového nádraží, cestu na hory nebo třeba na letiště.

Rádi bychom počet podporovaných akcí postupně rozšiřovali. Uvítáme i vaše doporučení, pište prosím na info@svazka.cz nebo rovnou nezávazně poptejte na https://akce.svazka.cz/poptani-dopravy (třeba cestu na letiště).

Proč přinášíme službu sVážka Akce?

Obecně sVážka přináší služby založené na seskupení více cestujících jedoucích v podobném čase podobným směrem. Příkladem jsou cesty za zábavou nebo pravidelné cesty za prací, školou, apod.

Pro ty, které nebaví cestovat na akce vlastním autem a pak řešit hledání parkování, placení za něj a absolutní abstinence, aby mohli řídit. A taky pro ty, kteří jedou na akci veřejnou dopravou, ale v noci se jim náročně dostává domů s dlouhým čekáním na zastávkách. A též pro ty, kteří by i jeli taxíkem, jen kdyby nebyl tak drahý. I pro ty, co berou ohled na prostředí v němž žijeme, třeba tak, že nechají své auto doma a radují se se sVážkou.

Objednání, platba, přeprava

Jak se objednává?

Kdykoliv si můžete na https://akce.svazka.cz/nova-objednavka vybrat akci podle data a označení akce.

Dle typu akce je možné objednat "Cestu na akci" anebo "Cestu z akce". Volíte-li cestu "na akci", zadáte nejdřívější čas startu a zadáte místo startu z mapy. Je vhodné zadat čas dříve než kdybyste jeli svým autem, přeci jen společná cesta více lidí zabere trochu více času. Volíte-li cestu "z akce", vyberete si z nabídnutých časů odjezdu a zadáte cíl cesty z mapy.

U některých akcí (např. divadlo, kde není snadné zaparkovat) existuje typ akce "Z parkoviště". Na určeném parkovišti pak máte možnost odstavit své auto a sVážka Vás převeze do cíle cesty (divadlo) a po skončení akce zase zpět na záchytné parkoviště.

sVážka spočítá cenu přepravy dle přímé vzdálenosti po silnici mezi akcí a vámi zvoleneným místem.

Vy zadáte jméno, příjmení, telefon a email. Na platební bráně sVážky jsou vám zablokovány finanční prostředky ve výši jízdného. sVážka tak přijme vaši závaznou poptávku.

Najdeme-li pro vás jízdu - uzávěrka je typicky večer před akcí, blokované finance strhneme a zašleme vám jízdenku. Nenajdeme-li, blokované finance uvolníme.

Jak funguje placení?

Při tvorbě objednávky vám sVážka vypočítá cenu přepravy. Tuto částku vám zablokuje na platební kartě v rámci procesu objednání. V momentě, kdy vám sVážka zašle jízdenku zároveň strhne z vaší platební karty blokované finance. Pokud se nepodaří najít v termínu uzávěrky vhodné spolucestující sVážka vám uvolní blokované peníze ponížené o nejnižší možný manipulační poplatek, tj. 1 Kč. Vaše banka vám prostředky zobrazí jako volné během následujících čtyř dní (typicky do dvou pracovních dní).

Kdy budu mít jasno o přepravě?

sVážka od zadání vaší objednávky zkoumá i objednávky dalších cestujících a snaží se vytvořit skupinku cestujících, kteří mohou jet jedním vozem. Následně zajistí dostatečně velký vůz a informuje vás. Taktéž strhne blokované jízdné z vaší platební karty.

Pokud by nenašla vhodnou společnou skupinu cestujících, tak vám toto oznámí a uvolní blokované finance na vaší platební kartě.

sVážka se snaží hledat co nejdéle. Zároveň však tak, abyste s dostatečným předstihem měli cestu potvrzenu. Např. u akce "divadlo" oznamujeme potvrzení přepravy večer předem.

Jak je definováno místo nástupu a výstupu?

Místo nástupu/výstupu u akce (např. u divadla či sportovní haly) je definováno a uvádíme ho v jízdence.

Vámi zvolené místo nástupu/výstupu vybíráte z mapy při objednání jízdy. Také bude uvedeno v jízdence. U většiny akcí je možné zvolit libovolné místo. U některých akcí, zejména velkých co do počtů návštěvníků, jen zastávky veřejné hromadné dopravy.

Obdobně také u typu akce "Z parkoviště" je uvedeno v jízdence místo nástupu (záchytné parkoviště) i místo výstupu (konání akce).

Specifické typy akcí

Doprava na/z letiště

Zajišťujeme přepravu na nebo z letiště Ostrava, Katowice, Krakow, Vídeň, Bratislava.

"Z domu" až ke vstupu do letištní haly pohodlně a bez přestupů. V čase téměř jako autem a cena ve srovnání s taxi poloviční i menší dle počtu cestujících mířících na let v podobném čase jako vy.

Zajistíme také kvalitní a levnou individuální přepravu na letiště.

Zajišťujeme přepravu na letiště zejména z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje.

Napište nám vaši poptávku na https://akce.svazka.cz/poptani-dopravy.

Parkování a odvoz na/z nádraží

Představuje možnost zaparkovat své auto na záchytném parkovišti a nechat se odvést sVážkou ke vstupu do nádraží, příp. v opačném směru.

Zejména pro vícehodinové parkování či parkování po dobu více dní představuje často levné a snadné řešení parkování.

Výhodou je jak úspora peněz za parkovné - typicky u nádraží bývá dražší, tak i úspora času. Na prostorném záchytném parkovišti snadno a rychle zaparkujete bez potřeby hledat místo. sVážka vás přepraví až ke vstupu do nádraží.

V případě zpoždění příjezdu vlaku volejte řidiči (tel. uveden v jízdence sVážky). Přepravuje i další cestující od jiných vlaků. Udělá však co bude moci, aby vás přepravil k vašemu autu na záchytném parkovišti.

Máte tip na další lokalitu, kde by mohla sVážka pomoci? Napište nám na info@svazka.cz.

Ostatní informace

Poskytovatel služby

Společnost STREN TECH, s.r.o. je poskytovatelem služby sVážka. Zajišťuje zpracování poptávek, plateb, seskupení cestujících i dopravu vlastními silami nebo ve spolupráci s jinými dopravci.

Kam se mohu obrátit s dalšími dotazy?

S důvěrou nás prosím kontaktujte na mobilním čísle +420 608 036 860 či e-mailu info@svazka.cz.

Zábava i volný čas jsou možné bez řízení auta a parkování, v časech kdy je třeba.

Lidé sdílí radost a užívají svůj čas.

Cestování pohodlně, levně. Město kvete k radosti.